Yamaha R25 İçin Hangi Yağlar Kullanır

Yamaha R25

Yamaha R25 Yağ Değişimi

   Yağ değişimi motosikletler için fazlasıyla önemli bir konudur. Yağın eskimiş olması, kayganlık özelliğini kaybetmiş olması ve yağın su kıvamına gelmiş olması motora önemli derecede zarar verir. Yağın bozulması durumunda pistonlarda sürtünme problemi meydana gelir. Buna bağlı olarak ta çekiş gücü düşer. Eğer ki yağ değişimi zamanında yapılmaz ise motor yanması durumu meydana gelebilir.

Yamaha R25 İçin Hangi Yağlar Kullanır

Motosikletlere motor yağı seçerken de tercih edilen motor yağının kalitesi önemlidir. Bu yüzden en fazla tercih edilen, en fazla kullanılan, kaliteli olan motosiklet yağları kullanılmalıdır. Önerecek olursak Motul markasını ve  Putoline markasını önerebiliriz. Bu yağlardan birini kullanmanız motosikletiniz açısından oldukça faydalı olucaktır.

1) 1 Adet Putoline 4T 10W-40 Motor Yağı

 

Yamaha R25

Satın Almak İçin Tıklayınız

2) Motor Yağı Motul 3000 4T 10W-40 Mineral Yağ 1L

Yamaha R25

Satın Almak İçin Tıklayınız

Yağ Değişimi Nasıl Yapılır?

Motosikletin yüksek devirde devamlı olarak kullanılması yağın çabuk azalmasına neden olur. Bu yüzden motosiklet kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey motosikleti kullanırken devirli kullanmaktır. Yağ değişiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise yağ bölümündeki ölçek kısmıdır. Yağ bölümündeki ölçek kısmına uygun bir şekilde yağ dökmek kesinlikle önemlidir.

Yamaha R25’de yağ bölümünün litresi 1,8’dir. Motosiklete özel üretilen yağların litresi ise 2 litredir. Yağ filtresi değiştirildiğinde takılan yeni filtre 300 gr yağı almaktadır. Buda 2 litre olan yağın yeterli olacağını gösterir. Motosikletin rodajı yaklaşık 1000 kilometrede biter. Motor yağı değişimini tripmetreye bakarak takip edebilirsiniz.

 

Hakkında editor

Ayrıca Kontrol Edin

RKS Newlight Motor Arıza Işığı Neden Yanar ve Arıza Işığı Nasıl Söndürülür?

RKS Newlight Motor Arıza Işığı RKS Newlight Motor Arıza Işığı Neden Yanar ve Arıza Işığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir