Motosiklet Kıyafetleri

Motosiklet Kıyafetleri

  Motosiklet kıyafetleri güvenlik açısından oldukça önemlidir. Motosiklet sürücülerinin yapabileceği herhangi bir kaza esnasında yaralanmaların daha aza indirgenmesini sağlar veya hafif yaşanan motosiklet kazalarının ölümcül boyutlarda olmamasına yardımcı olur. Bu durumda motosiklet Kıyafetleri bakıldığı zaman hayat kurtaran ekipmanlar olarak adlandırılabilir.

    1 Motosiklet Kaskı

  Motosiklet kaskları yaşanan motor kazalarında kafaya alınan darbelerin kafatasında ciddi kırıklar, yüzde veya başta ciddi yaralanmalar meydana gelmesin diye takılması gerekli olan bir motosiklet ekipmanıdır. Bunun yanı sıra motosiklet kaskları boyun bölgesini de korumak için üretilmiştir. Motosiklet kasklarının dış tarafı oldukça sert bir yapıya sahiptir. Ancak iç tarafı tam aksine yumuşak bir yapıya sahiptir. Bunun nedeni ise kazadaki şiddetin etkisini en aza indirmektir.

Satın Almak İçin Tıklayın

 

 

   2 Motosiklet Montu

  Motosiklet montları boyun kısmından aşağıya doğru bel kısmına kadar olan aradaki o bölgeyi korumaktadır. Motosiklet montları kaza esnasında ciddi hasar almamak adına oldukça önemli bir ekipmandır. Motosiklet montları aynı zamanda soğuk havalar, yağmurlu havalar gibi olumsuz hava koşullarına karşıda korumaktadır.

Satın Almak İçin Tıklayın

   3 Motosiklet Pantolonu

  Motosiklet pantolonu motosiklet sürücüsünün bel kısmından aşağısını korumak için üretilmiştir. Motosiklet pantolonlarının bel kısmında, diz kısmında ve bilek kısmında güvenlik ekipmanları bulunmaktadır. Bu ekipmanlar kaza esnasında koruyucu görevindedirler.

Satın Almak İçin Tıklayın

  4 Motosiklet Eldiveni

Motosiklet Eldivenleri sürücülerin motosiklet kullanırken hakimiyetini daha iyi sağlamasına yardımcı olmaktadır. motosiklet eldivenleri kaza sırasında elde oluşabilecek sıyrıkları ve bilek  kısmında oluşabilecek burkulmaları önlemek için önemli bir ekipmandır. Bunun yanı sıra motosiklet eldivenleri soğuk havalarda ellerin ısı kaybetmemesi içinde önemlidir.

Satın Almak İçin Tıklayın

  5 Motosiklet Botu

Motosiklet botları kış aylarında soğuktan ve yağmurdan koruyan bir motosiklet ekipmanıdır. Motosiklet botları kazalarda ise ayakta oluşabilecek ezilmeleri, sıyrıkları ve burkulmalarını önlemek amacıyla muhakkak kullanılması gereken bir motosiklet ekipmanıdır.

Satın Almak İçin Tıklayın

  6 Motosiklet Boyunluk

Motosiklet boyunluğu motosiklet sürücülerini sinek veya böceklerden korumaya yardımcı olmaktadır. Bu sayede motosiklet sürücüleri sürüş esnasında dikkat dağınıklığı yaşamaz ve kaza olasılığı daha düşük bir hale getirir. Ayrıca motosiklet boyunlukları soğuk havalarda boyun bölgesini de sıcak tutmaya yardımcı olmaktadır.

Satın Almak İçin Tıklayın

 

 

 

Hakkında editor

Ayrıca Kontrol Edin

RKS Newlight Motor Arıza Işığı Neden Yanar ve Arıza Işığı Nasıl Söndürülür?

RKS Newlight Motor Arıza Işığı RKS Newlight Motor Arıza Işığı Neden Yanar ve Arıza Işığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir