En İyi Motosiklet Eldiveni Hangisidir?

Motosiklet Eldiveni Nasıl Seçilmelidir?

Bir motosiklet eldiveni seçerken o eldivenin sadece dış görünüşünün güzelliğine kanmamak gerekir. Dış görünüş sadece göze hitap edebilmektedir. Fakat bir motosiklet eldiveni için önemli olan motosiklet eldiveninin dış görünüşü değil motosiklet eldiveninin koruyuculuğu olmalıdır. Sıradan alınan bir motosiklet eldivenini uzun süreler kullanabilirsiniz. Bundan dolayı da bu eldiven size oldukça sağlam gözükebilir. Fakat bir motosiklet eldiveninin sağlamlığı ancak kaza sırasında belli olabilir. Sıradan olan bir motosiklet eldiveni kaza esnasında sizi korumayacak ve parçalanacaktır. Bu yüzden motosiklet eldiveni seçerken sertifikalı ürün olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Eğer ki sertifikalı bir ürün değil ise yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı almayı pekte tercih etmemeliyiz.

Motosiklet Eldiveni Hakkında Bilgi

Motosiklet eldivenin yazlık motosiklet eldiveni, kışlık motosiklet eldiveni, mevsimlik motosiklet eldiveni gibi modelleri bulunmaktadır. Bu eldivenlerin mevsimine göre zamanında kullanımları oldukça önem taşımaktadır. Çünkü motosiklet kullanırken eldivenin elimizi rahat hissettirmesi gerekmektedir. Örneğin yazın ortasında kış motosiklet eldiveni takarsak elimiz terler ve rahat süremeyiz veya kışın yaz motosiklet eldiveni takarsak elimizi soğuktan koruyamayız ve bu durumda da rahat bir motosiklet sürüşü sağlayamayız bu durumlarda bizim için kazaya sebebiyet verebilecek durumlardandır. Motosiklet eldivenleri kazalarda elde oluşabilecek büyük hasarların önlenmesini sağlamaktadır. Bu yüzden motosiklet koruma ekipmanları arasında geçen motosiklet eldiveni mutlaka kullanmalıyız.

Satın Almak İçin Tıklayınız

Korumalı Eldiven Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  1. Eldivenler kullanım amacınıza göre tasarlanmış olmalı.
  2. Elinize oturmalı. Parmaklarınızı ve gidon üzerindeki kumandaları etkili bir biçimde kullandığınızdan emin olmalısınız.
  3. Rahatlık. Eldivenleri devamlı takacağınızdan, elinize oturduğuna ve parmaklarınızı rahatlıkla kullanıp kullanamayacağınıza dikkat edin. Elleriniz kısa sürede karıncalaşıyor ve uyuşuyorsa bu darlığından kaynaklanıyordur.

Motosiklet Eldiveni Beden Ölçüleri

Motosiklet eldiveni bedeni, avuç içinin en geniş kısmının ölçüsüne göre belirlenir (Yalnız avuç içi kısmından ölçülür, santimetre cinsindendir.)

Yaz ve kış döneminde kullanılan eldivenler birbirinden faklı olmalıdır.

Yazlık/hafif eldivenler maximum his ve esnemeye izin vermesi için sıkı olmalı, kışlık/su geçirmez eldivenler elleri sıcak tutabilmek için biraz büyük olmalı ve içine hava girebilmeli fakat aynı zamanda eldeki hissi kaybetmemeli ve kolayca elden çıkmamalıdır.

 

El Genişliği (cm)
Eldiven Bedeni
6
XS
7
S
8
M
9
L
10

 

Hakkında editor

Ayrıca Kontrol Edin

RKS Newlight Motor Arıza Işığı Neden Yanar ve Arıza Işığı Nasıl Söndürülür?

RKS Newlight Motor Arıza Işığı RKS Newlight Motor Arıza Işığı Neden Yanar ve Arıza Işığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir