Home / Genel / En İyi Motosiklet Eldiveni Önerisi

En İyi Motosiklet Eldiveni Önerisi

En İyi Motosiklet Eldiveni Önerisi

Motosiklet Eldiveni genel olarak düşündüğümüz de motosiklet aksesuarları içerisinde ki en basit ekipman olarak görebilirsiniz. Küçük bir ürün olmasına nazaran önemsiz görünmesine nazaran eldiven üreten firmalar tarafından önemsenmekte firmalar en iyi korumalı eldiven üretimi için kıyasıya bir rekaber içerisindeler.

Uzun zamandır motosiklet kullanıcıları ellerini koruyabilmeleri için  En İyi Motosiklet Eldiveni olarak dayanıklı kaliteli koruma sağlayan motosiklet eldivenlerini tercih edebiliyorlar. Bir motosiklet kullanıcısı olarak motosiklet eldiveni alırken de diğer motosiklet aksesuar seçimlerin de olduğu gibi titiz davranmak ve en iyi motosiklet eldivenini bulmamız önemli. Motosiklet eldiveni alırken kask ve mont alımında olduğu gibi titiz davranmak, araştırma yapmak gerekiyor. Sıradan bir motor eldivenini bile yıllarca kullanmak mümkündür.

Bu konuda uzmanların, ‘kaliteli kask kaza anlarında kendini gösterir’ sözüne kulak vermek önemli. Uzun yıllardır motosiklet eldivenini değiştirmemiş olabilirsiniz ama bu eldiveninizin sizi koruyabilen çok kaliteli bir ürüne sahip olduğunuzu göstermez. Kullanmış olduğunuz eldiven için herhangi bir kaza yada darbe gibi durumlarla karşılaşmadıysanız kalite kavramı ile alakalı kesin konuşamazsınız. Tabi ki illaki aldığımız aksesuarlaı test etmek adına kaza yapma gibi bir çılgınlık yapamayız.

Bu sebeple ki birçok eldiven üreten firmalar ekstra güvenlik test ve sertifikkalar vasıtasıyla kullanıcılarına güvenebilecekleri bir motosiklet eldiveni ve sürüş keyfi sunmaktadır. Ama sıradan rastgele alınmış motosiklet eldivenleri için güvenilir Elbette birçok marka motor eldivenleri üretiminde ekstra koruma, güvenlik sunuyor ve bunları güvenlik testleriyle, sertifikalarla kullanıcılara sunuyor ancak sıradan, rastgele alınmış motorcu eldivenleri için güvenilirlik sözünü söyleyemeyiz.

En İyi Motosiklet Eldiveni Seçiminde Neye Dikkat Etmeliyiz?

Üretilen motosiklet eldivenleri içerisinde emniyetimizi sağlayan standartları içinde barındırıyor. bulunuyor. EN13594:2002 adlı emniyet standardı ve sertifika bilgileri eldivenlerin iç kısmlarında yer alır veya alınan ürünlerin etiketlerinde kontrol etmenizi tavsiye edebilirim. Birçok motosiklet aksesuarları içerisinde de yer alan sertifika veya emniyet standartlarını motosiklet eldiveni seçimlerinizde de dikkate almanız çok önemlidir. Bu sayede en iyi motosiklet eldiveninizi seçmiş olabilirsiniz.

Motosiklet Eldiveni Çeşitleri

Yazlık ve kışlık olarak ayrılan motosiklet eldiveni modelleri bütün bir yıl içerisinde herhangi bir mevsim sorunuyla karşılaşmamanız adına ve motorcuları korumak nezdinde üretilmiş eldivenlerdir. Yazlık motosiklet eldivenleri seçiminiz de dikkat etmeniz bir husus mevsim bazında çok ince ve korumasız bir ürün almamanızı öneririm. Yazlık eldivenler de yanlış seçim olarak sadece elleri güneşten korumayı tercih etmemelisiniz kaza sırasında ki herhangi bir tehlikeye karşı size koruma sağlayacak bir yazlık eldiven seçimi oldukça önemlidir.

 

En İyi Kışlık Motosiklet Eldiveni Önerimiz

 Full Korumalı-Deri&Cordura Kumaş-%100 Suya Dayanıklı-Uzun Konçlu

Motosiklet Prosev M-110 Kışlık Eldiven

Motosiklet eldivenizin en önemli detayı motosikletinizi sorunsuz bir şekilde kontrol edebilmenizden (gaz kolu, ön fren, debriyaj, sinyal, korna ve diğer kontrol düğmeleri) geçer. Motosiklet eldiveni kaza olması durumunda ellerimizi korurlar veya rüzgardan korurlar. Prosev M-110 Kışlık Eldiven Bol veya dar olması rahat kullanmamızı etkileyecektir. Bedeninize uygun olduğundan muhakkak emin olun.

Korumalı Eldiven Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

-Eldivenler kullanım amacınıza göre tasarlanmış olmalı.
-Elinize oturmalı. Parmaklarınızı ve gidon üzerindeki kumandaları etkili bir biçimde kullandığınızdan emin olmalısınız.
-Rahatlık. Eldivenleri devamlı takacağınızdan, elinize oturduğuna ve parmaklarınızı rahatlıkla kullanıp kullanamayacağınıza dikkat edin. Elleriniz kısa sürede karıncalaşıyor ve uyuşuyorsa bu darlığından kaynaklanıyordur.

En İyi Yazlık Motosiklet Eldiveni Önerimiz

Neopren Kumaş – Plastik Full Koruma – Spor Bilek Kesim

Motosiklet Prosev Mc-58-2 Yazlık Eldiven

Motosiklet eldivenizin en önemli detayı motosikletinizi sorunsuz bir şekilde kontrol edebilmenizden (gaz kolu, ön fren, debriyaj, sinyal, korna ve diğer kontrol düğmeleri) geçer. Motosiklet eldiveni kaza olması durumunda ellerimizi korurlar veya rüzgardan korurlar. Prosev Mc-58-2 Yazlık Eldiven Bol veya dar olması rahat kullanmamızı etkileyecektir. Bedeninize uygun olduğundan muhakkak emin olun.

Korumalı Eldiven Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

-Eldivenler kullanım amacınıza göre tasarlanmış olmalı.
-Elinize oturmalı. Parmaklarınızı ve gidon üzerindeki kumandaları etkili bir biçimde kullandığınızdan emin olmalısınız.
-Rahatlık. Eldivenleri devamlı takacağınızdan, elinize oturduğuna ve parmaklarınızı rahatlıkla kullanıp kullanamayacağınıza dikkat edin. Elleriniz kısa sürede karıncalaşıyor ve uyuşuyorsa bu darlığından kaynaklanıyordur.

Unutmamalıyız ki kullanacağımız en İyi motosiklet aksesuarları,  motorunuzla yolculuk yapma zamanızı artırır, en önemlisi güven ve konfor veren bir sürüş keyfi yaşatır.

 

About editor

Check Also

Motosiklet Bakım Ürünleri – En İyi Motosiklet Yağları

Motosiklet Bakım Ürünleri – En İyi Motosiklet Yağ ları Motosiklet kullanıcıları olarak motosikletimiz için yapmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir