Home / Genel / En İyi Elcik Önerisi – Elciklerin Tutuş Basıncı

En İyi Elcik Önerisi – Elciklerin Tutuş Basıncı

En İyi Elcik Önerisi

Yazımız da sizlere motosiklet aksesuarları içerisinde yer alan elciklerin özellikleri ve tutuş basınçları nasıl olmalıdır? hakkında sizi bilgilendirmek için kaleme aldık.
Profesyonel tasarım özellikleriyle tercih edilen elcikler, motosikletlerin en önemli aksamlarından biridir. Gidon kontrolü için özel üretilen bu tasarımlar, sürücünün kontrolü sağlamasında etkilidir. Reflektörlü ve ledli olanlar, gece sürüşünde farkındalık meydana getirir.
Güvenli bir şekilde trafikte ilerlemeyi sağlar. Motosiklet elcik modelleri, metal gidonu en iyi şekilde kavrar. Üst kısmındaki kaymayı önleyen özel tasarımı sayesinde sürücünün gidon kontrolü maksimuma çıkar. Yan kısımlarındaki çıkıntılar, dönüşlerde elin kaymaması içindir.
Motosiklet elcik ürünleri motosikletin problemsiz bir şekilde kullanımını sağlar. Gaz verme fonksiyonunun problemsiz bir şeklide gerçekleşmesi elciklere bağlıdır. Bu kategoride tercih edilen ürün seçenekleri profesyonel kullanım özelliklerine sahiptir.

En İyi Elcik Önerilerimiz

Soğuk havalarda motosiklet kullanımı çok zordur. Bunun nedeni şiddetli soğuğun bütün vücuda işlemesidir. Hassas olan ellerimiz soğuktan çok etkilenir. Öyle ki üşüyen eller hareket edemez ve fonksiyonel özelliklerini yitirir. Gaz verme ve diğer fonksiyonlar zorlaşmaya başlar. Bu nedenle motosiklet el koruma seçenekleri tercih edilmektedir. Özel tasarlanan motosiklet el koruma ürünleri, soğuğun şiddetini azaltmaktadır. Aynı zamanda darbe emici özelliklere de sahiptir. Motosiklet el koruma modelleri motosikletin yapısal özellikleri ile birebir uyumludur. Dayanıklı özellikleri nedeniyle maksimum koruma sağlar. Motosiklet el koruma ürünleri pratik bir şekilde monte edilebilir. Soğukta ve yağmurda ellerin ve gidon sisteminin korunması, özel el koruma ürünleri sayesinde gerçekleşir. Motosiklet El koruma ürünleri, fırtına, kar, yağmur ve benzeri etkileri minimuma düşürür.

 Isıtmalı Elcikler

Motosiklet kullanımı esnasında ellerin ısınmasını sağlayan bu modeller, elektriklidir. Elcik sisteminin alttan ısınmasını sağlayan bu ısıtma sistemi, kolay kullanım özelliğine sahiptir. Pratik bir şekilde montajlanan bu ürünler, motosikletiniz için özel tasarlanmaktadır. Motor elcik koruma ürünleri bu ısıtma sisteminin korunmasında etkilidir. Isıtma işlemi motosikletin elektrik sistemi sayesinde meydana gelmektedir. Kademeli olan modellerde ısıtma derecesini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Motor elcik koruma kategorisindeki ürünlerle uyumludur. Düşme ve çarpma gibi birçok etkiye karşı dayanıklıdır. İzolasyon özellikleri sayesinde elektrikli bölümler sudan etkilenmez. Isıtma sistemi elciğin yan kısmına bağlanan aparat sayesinde gerçekleşmektedir. Elcik Isıtma sisteminde açma ve kapama özellikleri bulunmaktadır.

 Elcik Rüzgarlığı

 Deri malzemeden üretilen ve rüzgarı geçirmeyen bu tasarımlar, kış aylarında tercih edilen bir üründür. Gidonun kullanımını problemsiz bir şekilde gerçekleştiren bu ürünler, motosikletin yapısına göre tasarlanmıştır. İç bölümde sıcak tutması için özel kumaş ile tasarlanmıştır. Dış bölümde rüzgarı engelleyen deri bölüm, iç bölümün ısınmasını sağlamaktadır. Bu rüzgarlıklar koruma olarak da isimlendirilmektedir. Ledli veya reflektörlü modeller, sürüş esnasında güvenliği sağlamaktadır. Şeffaf modeller de bu kategoride satışa sunulmaktadır. Motor elcik koruma modellerini online satın alma seçenekleriyle sipariş edebilirsiniz. Sıcak havanın veya soğuk havanın etkisi ile kırılma yaşamayan bu ürünler, uzun yıllar kullanılabilir. Bu tip ürünler kışın motosiklet kullanmaya mecbur olan ulaşım amaçlı sürücüler yanında, kuryelerimiz tarafından da kullanılmaktadır. Genellikle Kış mevsimlerinde daha sık kullanılır.

 Kullanım Alanları Çok Geniştir

 Bu ürünleri kadınlar ve erkekler rahatlıkla kullanabilir. Modeller motosikletin yapısına göre temin edilebilir. Özel tasarımlı ürünler motosikletinizin görsel özelliklerini üst seviyeye çıkacaktır. Pratik, etkili ve kullanışlı olan bu tasarımlar, her motosiklet için ihtiyaçtır. Rüzgar, yağmur ve kar gibi etkenlerden etkilenmez. Sıcaklığın meydana getirdiği olumsuz etkiler elcik ve koruma ürünlerinde meydana gelmez. Yüzeyindeki özel tırtıklar, gidon kontrolü esnasında kaymayı önler. Gaz verme esnasında kaymayı önleyen özel yüzeysel tasarım özelliklerine sahiptir. Elcik modelleri, motosiklet kıyafetleri, motosiklet dış tasarımı ve diğer aksesuarlarla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.
 Elciklerin bu etkili özellikleri, motosiklet sürücülerinin trafikte güvenle ilerlemesini sağlamaktadır. Motosiklet elcik ürünlerinde kullanım şartları göz önüne alınmıştır. Dört mevsim hava şartlarının etkilerine karşı dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir.
Gelişen teknoloji ile her gün yeni tasarımlı ve yeni özellikli bir çok el koruma modeli piyasaya sürülürken, aksesuar gibi gözükse de hem kışın hemde yazın her zaman sizi ve sürüş güvenliğinizi üst düzeyde tutacaktır.

ELCİKLERİN TUTUŞ BASINCI

Düz yolda elciklere uyguladığınız basınç fazla ise sizi yormaktan başka bir işe yaramaz. Elcikler sıkılmamalıdır. Dönerken uygulayacağınız basınç ise motorunuzun düzgün ivmelenmesini bozacaktır. Hızı sabit tutarak alacağınız dönüşte elcik basınçları yolda tutacak kadar olmalıdır. Yani sıkmamanız gereklidir.

Eğer dengeniz iyi değilse lütfen kask, montpantoloneldiven ve botunuz gibi giyim eşyalarınız üstünüzde ve eksiksiz olsun.

Bacaklar kullanılmazsa motoru dengede tutmanızda zorlaşacaktır. Önemli olan süspansiyon, lastik ve balans ayarlarının şase ile hizalanmasının doğru olmasıdır.

Trafikte yaşadığımız sorunlarda sert frenleme yaptığımızda veya makas attığımızda kasılırız. Yani sürüşümüz zorlaşır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır.

1. Sürüşte kollarınız gerilmemeli
2. Eğer kollarınız, elleriniz ağrıyorsa yanlış yapıyorsunuz demektir.
3. Dönüşlerde zorlanıyorsanız dengenizde problem vardır.
4. Dönüşten çıkınca sendeliyorsanız denge probleminiz vardır.
5. Bunlardan herhangi birinde sorununuz varsa elciklere fazla basınç uyguluyorsunuz demektir.

Bunlara cevabınız hayır ise motosikletinizde bir problen olabilir. Kontrol ettirmekte yarar var.

Tavsiyelerimiz: 

1. Kollarınızın duruş şekli yola parelel olsun.
2. Dirsekleriniz bileklerinizden biraz daha aşağıda olabilir.
3. Motosikletle aynı simetride oturmaya özen gösterin.
4. Fazla geride ve fazla öne doğru oturmayın.

Sonunu göremediğiniz bir dönüşe, tünele veya yokuşa çıkıyorsanız mutlaka hızınızı ani durumlara karşı azaltmalısınız.

Elcik Korumalar ilgili Daha Fazla Ürün için Buraya Tıklayabilirsiniz.

About editor

Check Also

Motosiklet Bakım Ürünleri – En İyi Motosiklet Yağları

Motosiklet Bakım Ürünleri – En İyi Motosiklet Yağ ları Motosiklet kullanıcıları olarak motosikletimiz için yapmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir