Home / Genel / En İyi Açık Kask Modeli 2020 – Motosiklet Aksesuarları

En İyi Açık Kask Modeli 2020 – Motosiklet Aksesuarları

Açık Kasklar Hakkında

Açık kask olarak da bilinen  açık kask modelleri, güneş vizörlü ve uzun camlara sahip modelleri ile çoğunlukla scooter ve chopper motosiklet kullanan motorseverler tarafından tercih edilmektedir. Açık kask modeli satan bir çok marka farklı fiyatlarla üretimini sağlamaktadır. Bilinmesi gereken bir konuda tam güvenlik açısından yarım kask tercih etmektense kapalı kaskları (full face) tercih etmenizi öneririz.

Açık kask modeli gezgin ve uzun yol sever motosiklet kullanıcılarına pek uygun olmayan modeller daha çok şehir içi ve kısa yolculuklar seven veya motor kurye tarzı işlerde çalışan daha portatif bir şekilde kullanmak isteyen motor severler de yaygın olarak kullanılmaktadır. Açık kaskların  baş kısmını tam olarak kapatmaması, çene bölgesini rahat hareket sağlanması için açık kalmasını sağlayan modelleri ile daha çok konfor isteyen kullanıcılara daha uygundur. Açık kasklar her zaman pratik kullanımı ve rahatlık seçenekleriyle ön plan da yer alıyor ama uzman ve hayatlarını motor üzerinde yaşayan sürücüler her zaman tam güvenlik sağlayan kasklarla yola çıkılmasını kullanıcılara öneririz .

Açık Kaskların Kullanımı

 • Şehir içi kullanımlarda ve eğlence gezileri, kısa mesafeli sürüşlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Tam donanımlı kapalı kasklar ise daha çok uzun mesafeli yolculuklar başta olmak üzere her türlü arazi yolculuklarında kullanıcılarına konfor ve güveni vaat ederler.
 • Yarım kasklar adıyla açık kasklar motosiklet tercihlerinde scooter modeller ile kullanılmaktadır. Şık bir tasarım ve pratik kullanım özellikleriyle, scooter’ın mantığıyla benzeştiğinden dolayı scooter kullanıcıları yarım kask modellerini tercih etmektedirler.
 • Açık kasklar, sürat yolculuğu yapılmadığı sürece güvenilir ve rahat bir şekilde kulanabilirsiniz.  Açık kasklar, yaşanılacak herhangi bir motor kazasında baş bölgesini yeterince koruyamadığı ve çene bölgesini darbelere açık bıraktığı için mükemmel bir koruma kullanıcılarına sunamaz.
 • Kaza oranlarına göre en çok darbe alan bölüm çene bölgesidir. Açık kasklar çene bölgesini korunmasız bırakan ve çene alt kısmında sadece emniyet bağıyla koruyan kasklar olduğu için kaza anlarında darbe alma şansı yükselir.
 • Birçok kullanıcı konfor ve tasarım özelliklerinden dolayı  açık kask tercih etmektedir.
 • Kaskın iç kısmında baş bölümünde çenenin rahat hareket etmesini sağlamak için özel tasarıma sahip olan açık kasklar, aynı zamanda kullanılan materyaller ile rahat nefes almanıza olanak sağlar.

En İyi Açık Kask Modeli olarak Tavsiyemiz ise Free-M Yarım Kask Modelleri size uygun şık tasarım ve konforlu bir sürüş için tercih edebilirsiniz.

 • Free-M Çeneden Açılır Kask Vizörlü
 • Dot onay belgeli
 • Dıştan açılıp kapanabilen iç güneş vizörü
 • Çene ve üst havalandırma
 • Kullanılan havanın dışarı çıkmasını sağlanan arka hava çıkış kanalları
 • Kolay çıkarılıp takılabilen ve ayarlanabilen çene bağlantı kayışı
 • Çıkarılabilen yanak padleri
 • İçi sökülüp yıkanabilir .

Unutmamlıyız ki ,Motosiklet aksesuarlarını  sadece bir aksesuar olarak düşünmemeliz çünkü güvenilir bir sürüş yaşayabilmeniz için önemli detaylardır. Güvenli ve konforlu sürüş keyfi yaşamanız için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Free-M Açık Kask Model Seçenekleri için Buraya Tıklayabilirsiniz.

About editor

Check Also

Motosiklet Bakım Ürünleri – En İyi Motosiklet Yağları

Motosiklet Bakım Ürünleri – En İyi Motosiklet Yağ ları Motosiklet kullanıcıları olarak motosikletimiz için yapmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir